TCDD VE TAİ'NİN VERİMLİLİĞİ, SAP SİSTEMLERİYLE GELİŞTİRİLDİ

TCDD VE TAİ'NİN VERİMLİLİĞİ, SAP SİSTEMLERİYLE GELİŞTİRİLDİ

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, kamunun liderlerini Ankara’da buluşturdu. Kamuda Karar Destek Sistemleri Zirvesi’nde 200’den fazla bilişim yöneticisini bir araya geldi. SAP’nin TCDD ve TAİ ile hayata geçirdiği iş birlikleri, zirvenin dikkat çeken sunumları arasındaydı.30 yıla yakın süredir raporlama denildiğinde ilk akla gelen çözümler olan Crystal Reports ve SAP BusinessObjects ürün ailesinin kamu kurumlarına sağladığı faydalar zirvede anlatıldı.

SAP Stratejik Endüstriler Satış Direktörü Bülent Karal’ın kamu sektörü için karar destek sistemleri sunumu ile başlayan zirve, Vizyoneks’in ‘Kolay Veri Madenciliği’, Vektora &Natek’in ‘Kurumsal İş Zekası’ ve ‘Kamuda İş Analitiği’ konularındaki farklı sunumlarla dikkat çekti. Kullanım kolaylığı, gelişmiş fonksiyonlar, yüksek güvenlik sunan en son SAP teknolojilerinin de tanıtıldığı zirvede TCDD’nin teknolojik dönüşümü bir başarı hikayesi olarak dikkat çekti. TCDD, SAP ile operasyonel süreçleri arasında entegrasyonu nasıl sağladığını anlattı.

 

SAP Stratejik Endüstriler Satış Direktörü Bülent Karal ‘’Dünyada hızla gerçekleşen dijital dönüşüm özel sektördeki gibi kamuda da gerçekleşmeye başladı. Kurumların geleceği öngörmesini, gerçek zamanlı daha hızlı ve doğru kararlar almasını sağlayacak bulut, bellek içi ve mobil teknolojiler sunan SAP,  çözüm sağladığı savunma, enerji, ulaşım, akıllı şehircilik, sağlık, merkezi hükümet gibi 25 farklı sektörde faaliyet gösteren kurumların daha iyi ve etkin yönetilmesine katkıda bulunuyor. SAP, planlamadan üretime, lojistikten satışa tüm süreçlerin entegre çalıştığı, birbiriyle konuşan makinelerin yönettiği, tek merkezden izlenebilen, tüm süreçlerin cep telefonundan bile kontrol edilebildiği bir iş modeli sunuyor.  Tüm kişilerin, kurumların ve cihazların birbirleriyle iletişim halinde bulunduğu, bağlantı ekonomisinin hakim olduğu hızlı ve anlık olarak değişen dünyamızda SAP bulut, mobil ve bellek içi çözümleri ile kurumların ve çalışanların islerini sadeleştiriyor. Hiper bağlantı ekonomisinin global olarak 2020’de 90 trilyon dolarlık bir ekonomiye can vereceği hesaplanıyor.

 SAP, Türkiye’deki şirketlerin bu verimli geleceğe şimdiden adım atması için onların uygulamalarına erişimini sadeleştirerek ve son teknolojileri kullanarak potansiyellerini açığa çıkarmalarına öncülük ediyor.

İnovasyon ile sağlanan dönüşümü bir kurum kültürü haline getiren SAP, bu vizyonla bir yandan bilişim çözümleriyle yeni ufuklar açarken, diğer yandan da inovatif Ar-Ge yatırımlarını önceliklendiriyor. Temmuz 2013’te İstanbul’da 20 milyon Euro yatırım hedefiyle hayata geçirilen inovasyon ve Ar-Ge merkezi SAP Lab, Teknopark’ta hizmete girdi. Bu merkez, dünya genelinde 15 lokasyonda yer alan SAP Laboratuvar ağının bir parçası olarak 25 uygulama geliştiriciye ev sahipliği yapıyor. 2015 sonuna dek 70 çalışana, araştırmacı ve öğrenciye ev sahipliği yapması hedefleniyor’’dedi.

 
0 Yorum

Yorum Yap