TELEPERFORMANCE TÜRKİYE YÜZDE 40 BÜYÜMEYLE 2015’E DAHA HAZIRLIKLI GİRİYOR

TELEPERFORMANCE TÜRKİYE YÜZDE 40 BÜYÜMEYLE 2015’E DAHA HAZIRLIKLI GİRİYOR

Teleperformance Türkiye, 2014’ü yüzde 40’lık büyümeyi aşarak kapatıyor.Yükselen bir ivmeyle gelişmeye devam eden ve bu yıl 1.6 milyar dolar pazar büyüklüğüne ulaşan Türkiye çağrı merkezi sektörü, Teleperformance Türkiye’nin İstanbul ve Uşak lokasyonlarındaki yatırımlarıyla 2015’e sağlam bir giriş yapıyor.

 

Teleperformance Türkiye, 2014 için belirlenen yüzde 40’lik büyüme hedefini aşarak e-ticaret, telekom ve finans sektörlerinde 14 yeni müşteri ile başarılı bir büyüme gerçekleştirdi. Teleperformance’ın 2015 hedefleri arasında, öncelikle sağlık, finans, bankacılık ve perakende olmak üzere çeşitli sektörler yer alıyor.

 

Teleperformance Türkiye, 2007’den bu yana 4,5 milyon TL altyapı yatırımı ile hizmet verdiği Uşak lokasyonunda, bu yıl için hedeflenen istihdam rakamına ulaşmış durumda. İŞKUR işbirliğiyle bölgede nitelikli insan kaynağı oluşturmak için eğitim projelerini sürdüren Teleperformance Türkiye, 800’den fazla çalışanıyla Batı Anadolu bölgesinde büyümeye devam ediyor.

 

Teleperformance Türkiye, İstanbul'daki çalışan sayısını 1.100'ün üzerine çıkarttı.“2015 yılında güçlü altyapımızın ve yenilikçi vizyonumuzun izinden giderek müşterilerimize ayrıcalıklı hizmetler sunmaya devam edeceğiz” diyen Teleperformance Türkiye Genel Müdürü Engin Utkan, şirketin yeni yıl hedefleriyle ilgili olarak şunları söyledi: “Sektörümüz Türkiye’de istihdam imkânlarından Avrupa ülkelerine hizmet ihracatına kadar pek çok alanda potansiyel vadediyor. Kişi başına düşen Müşteri Temsilcisi sayısına baktığımızda, dünya genelinde ortalama 250 kişiye 1 Müşteri Temsilcisi düşerken, Türkiye’de 2 bin kişiye sadece 1 Müşteri Temsilcisi düştüğünü görüyoruz. Bu potansiyeli nitelikli insan kaynağı oluşturarak daha iyi değerlendirebileceğimizi biliyoruz. Bu nedenle sağladığımız kariyer ve eğitim imkânları ile yükselmek, işinde uzmanlaşmak isteyenler için olumlu bir gelecek vaat ediyoruz. Ayrıca Teleperformance olarak kurumsal değerleri çok kanallı, ileri teknoloji ve müşteri yönetimi algısına sahip bir zeminde yönetmenin ve müşteri deneyimini zenginleştirerek müşterilerin ihtiyaçlarına odaklanmanın da büyük önem taşıdığına inanıyoruz ‘’dedi.

 
0 Yorum

Yorum Yap