KAMUNUN TEKNOLOJİ VİZYONU SAP FORUM’DA TARTIŞILDI

KAMUNUN TEKNOLOJİ VİZYONU SAP FORUM’DA TARTIŞILDI

Kurumsal uygulamalar ve yazılım şirketi SAP, Ankara’da 900’den fazla katılımcının yer aldığı SAP Forum etkinliği ile kamunun teknoloji vizyonunu masaya yatırdı.Kurumsal uygulamalar ve yazılım alanında önde gelen şirketlerden SAP, bu yıl 18’inci kez düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliklerinden olan SAP Forum’un Ankara ayağını 20 Şubat’ta gerçekleştirdi. “Gelecek Bugün” temasıyla düzenlenen etkinliğe 900’den fazla katılımcı sağlanırken, 5 paralel salonda toplam 30 sunum gerçekleştirildi. Etkinliğin açılış konuşmasını SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin yaptı. Keskin, kamunun lider teknoloji sağlayıcısı olmaya aday olduklarına vurgu yaptığı konuşmasında, SAP’nin, 42 yıllık global deneyimiyle Türkiye’deki kurumlar için inovasyon, verimlilik, rekabetçilik ve tasarruf artışı sağlayan bilgi teknolojileri geliştirdiğini söyledi. Bu yıl 18’incisini Ankara’da gerçekleştirdikleri SAP Forum etkinliğiyle, bilişim dünyasına sundukları yenilikçi teknolojilerin kamuda yarattığı sıçrama etkisini paylaşmak istediklerini kaydeden Keskin, şöyle devam etti:

 

“Ülkemizde kamu hizmetlerinin gelişmiş ülkeler seviyesinde verimliliğe ulaşması için, Türkiye’nin 2023 vizyonu çerçevesinde hayata geçirilen e-dönüşüm yolculuğunda yazılım teknolojilerinden maksimum seviyede yararlanılması gerektiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda sunduğumuz mobilite, bulut bilişim, büyük veri, iş analitiği ve yeni veri tabanları gibi inovatif bilgi teknolojileri sayesinde kamu kurumlarının verimliliği ve vatandaşların yaşam kalitesinin yükselmesine hizmet ediyoruz. Kamunun önde gelen teknoloji sağlayıcıları arasında yer alan şirketimiz, sunduğu inovatif çözümlerle Türkiye’nin e-devlet dönüşümüne katkıda bulunuyor.”

 

BAŞARILI SAP PROJELERİNE ÖDÜL


SAP Forum Ankara’da, inovatif çözümleri benimseyen şirketler ödüllendirildi. Yılın İş Zekası Ödülü’nü kazanan TEİ Tusaş Motor’un Bilgi Teknolojileri Müdürü Cengiz Soyukan; Yılın Stratejik İş Ortaklığı kategorisinde ödül alan Havelsan’ın Genel Müdürü Sadık Yamaç ve Yılın İş Uygulaması ödülüne layık görülen Anadolu Ajansı’ndan Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı Yakup Şıvka ödüllerini SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin’in elinden aldı.

 

KAYIT DIŞI EKONOMİYLE MÜCADELE

 

SAP, Türkiye’nin e-devlet dönüşümünde global standartlar yakalamasına ve vatandaşlara sunulan hizmet kalitesinin gelişmiş ülkeler seviyesine yükselmesine imkan sağlayacak ERP uygulamalarının yanı sıra veritabanı, iş zekası, bulut bilişim, mobilite gibi yenilikçi teknolojilerini de Forum Ankara’da tanıttı. Yalnızca ERP alanına değil, SAP HANA gibi bellek-içi platformlar, SAP ASE gibi geleneksel veritabanı ve SAP IQ gibi veri ambarı teknolojileri alanlarına da odaklanan SAP, kayıt dışı ekonomiyle mücadele kapsamında e-fatura, e-defter, e-imza, şeffaflık ve istismar yönetimi çözümlerini katılımcılarla paylaştı.

E-devlet ve şeffaflık konularının gündem maddesi olarak ele alındığı SAP Forum Ankara’da, ayrıca kurum arşivlerinin dijital ortama aktarılmasını sağlayan arşiv çözümleri de anlatıldı. Kurum hafızasında yer alan belgelerin sayısallaştırılması, otomatik sınıflandırılması ve tasnif edilmesi, ardından standartlara göre arşivlenmesi ve yönetilmesi için SAP Türkiye’nin geliştirdiği çözümlerin, kurumların e-dönüşümünde yaşattığı etki incelendi.
0 Yorum

Yorum Yap