ANEL GRUP GELECEĞİN PROFESYONELLERİNE YÖNDERLİK YAPIYOR

ANEL GRUP GELECEĞİN PROFESYONELLERİNE YÖNDERLİK YAPIYOR

Çelikel Eğitim Vakfı’nın gönüllüleri ile, Samsun Kavak Rıdvan Çelikel Anadolu Lisesi öğrencilerini buluşturan, eğitim sürecinde ve sonrasında karşılaşacakları olanak ve fırsatları değerlendirmelerine yardımcı olmayı hedefleyen Yönderlik Projesi başladı.“Yönderlik Projeleri“ gelişim süreçlerinin çok önemli bir aşamasında yanlarında olarak bireysel gelişimlerine destek sağlamak amacı ile, genç neslin hayatında değerli bir rol oynuyor.

Çelikel Eğitim Vakfı, Yönderlik Projesi ile,  geleceğin profesyonellerini, olumlu ve kaliteli bir hayat için, hayata, sanata ve doğaya karşı daha duyarlı olmaya yönlendiriyor.  Yönderlik Projesi, gençlerin kişisel, mesleki ve sosyal yaşamda daha özgüvenli ve vizyoner bir bakış açısı ile gelişimlerini destekliyor.

YÖNDERLİK PROJELERİ SÜRECİ

 

Yönderlik Projeleri, zamanını, bilgi ve çabasını, kendisinden daha az deneyimli kişilerin verimliliğini ve başarısını arttırmak için çaba gösteren yönderlerin liderliğinde gerçekleştiriliyor. Anel Grup çalışanları ve aileleri, aldıkları eğitim sonrasında, gönüllülük bilinci ve karşılıklı kazanım ve paylaşım ilkesi ile birer yönder olarak bilgi ve deneyimlerini yönlendirilenlere aktarıyorlar.   

 

Her ay, yönlendirilen öğrenciler için yaşam çemberi çalışması yoluyla bireysel hedef belirleme, hedefe giden yolda profesyonelce ilerleme ve hedefe başarıyla ulaşma programları gerçekleşiyor. Süreç boyunca yönderler, yönlendirilenlerine sosyo - kültürel yapı ve becerilerini geliştirme konusunda destek veriyor ve ardından meslek seçimlerine rehber olarak rol oynuyorlar.  Yaşam becerisi ve özgüven kazanma konusunda, yaşamda kendilerini bekleyen önemli kararlarda doğru kararları vermede, eylem planı yapma ve izleme konularında da önderlik ediyorlar.

 

ANEL GRUP ÇALIŞANLARI VE AİLELERİ GÖNÜLLÜLÜK KOMİTELERİ

 

Çelikel Eğitim Vakfı Yönderlik Projelerinde Anel Grup çalışanlarından oluşan 5 ayrı gönüllülük komitesi bulunuyor. Bursiyer Seçim Komitesi, Kültürel Etkinlik ve Eğitim Planlama Komitesi, Kaynak Geliştirme Komitesi, Organizasyon Komitesi ve Yönderlik Komitesinden oluşan gönüllülük komitelerine 2014 yılında Anel Grup çalışanlarının aileleri ve yakın çevreleri de dahil oldu. Anel Grup çalışanlarının aile ve yakın çevrelerinin sürece dahil olmalarıyla, sosyal sorumluluk bilincinin daha geniş çevrelere yayılması ve ortak paylaşımların artması  hedefleniyor.

 
0 Yorum

Yorum Yap