BİLGİ TEKNOLOJİLERİ YÖNETİŞİM VE DENETİMİ İSTANBUL’DA TARTIŞILACAK

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ YÖNETİŞİM VE DENETİMİ İSTANBUL’DA TARTIŞILACAK

Bu yıl 5’ncisi düzenlenecek Bilgi Teknolojileri Yönetişim ve Denetim Konferansı, yerli ve yabancı düzenleme ve denetim otoriteleri, bilişim uzmanları, denetçiler ve risk yöneticilerini bir araya getirerek, bilgi paylaşımı sağlayacak.Alanında Türkiye’nin ilk ve tek konferansı olma özelliğini taşıyan Bilgi Teknolojileri Yönetişim ve Denetim Konferansı her sene olduğu gibi bu sene de Mart ayında BT profesyonellerini bir araya getiriyor. Birçok ulusal ve uluslararası firmaların duayenleri,  İstanbul’da BT Yönetişim ve Denetiminde gelinen noktayı tartışacaklar.

V. Bilgi Teknolojileri Yönetişim ve Denetim Konferansı 6-7 Mart 2014 tarihleri arasında İstanbul, Milli Reasürans Konferans Salonunda gerçekleşecek. Konferans ile düzenleme ve denetim otoriteleri, bilişim uzmanları, denetçiler ve risk yöneticilerinin bir araya gelerek bilgi paylaşımının sağlanması amaçlanıyor. Dünyadaki en önemli BT Yönetişim ve Denetim çerçevelerinden biri olarak kabul edilen COBIT 5.0’ın Türkçe lansmanı da bu etkinlikte gerçekleştirilecek.

Türkiye’de beşincisi düzenlenecek olan bu konferans, farklı disiplinlerde çalışan yabancı ve yerli profesyonellerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanma fırsatı sunacak. Dünyada ve ülkemizde bilgi teknolojilerinin yönetilmesi ve denetlenmesi, bilgi güvenliği ile bu alanlardaki düzenlemeler ve standartlar konusunda gelinen seviye ve uygulamalar bu konferansta ele alınacak.

ISACA’nın Dünyadaki tüm chapter’larından uzmanların davet edileceği bu etkinlikte COBIT 5, Siber Güvenlik, Kişisel Bilgiler, Kara para aklama, BT denetiminde kariyer ve sosyal beceriler, itibar riski, operasyonel risk olmak üzere birçok konu ele alınacak.

V.BTYD katılımcılara verimli iletişim ağı ile yeni kariyer fırsatları, sertifika sınavları hakkında bilgi ve deneyim, CPE kazanma imkanı sunacak.

Konferans ile ilgili detaylı bilgiye www.btyd.org.tr konferans sitesinden ulaşılabilecek.

 

KAMU VE ÖZEL SEKTÖR YÖNETİCİLERİ BULUŞACAK

 

Konferansta, kamu ve özel sektör bilişim yöneticilerinin buluşması da sağlanacak. Kamu düzenleyici ve denetleyici otoritelerinden bankalara, sigorta kuruluşlarından aracı kurumlara, belediyelerden ilaç sektörüne kadar farklı sektörlerden tüm bilişim yöneticileri bir araya gelecek. BT Yönetişim ve Denetim alanındaki tüm profesyonellerin bir araya geldiği etkinlikte, yeni işler ve kariyer imkanı da sağlanırken, CISA, CISM, CIA gibi sertifika adaylarına sınavlar hakkında bilgi, örnek soruların incelenmesi ve sertifika sahipleri için CPE kazanma imkanı da sunulacak.
0 Yorum

Yorum Yap