‘UZAY KÂŞIFLERI’ TÜRK TELEKOM GRUBU’YLA SILIKON VADISI YOLCUSU

‘UZAY KÂŞIFLERI’ TÜRK TELEKOM GRUBU’YLA SILIKON VADISI YOLCUSU

Türk Telekom Grubu sponsorluğunda yapılan NASA’nın 48 saatlik ‘Uzay’ maratonu tamamlandı 

NASA’nın dünyadaki yetenekleri bulmak hedefiyle başlattığı “International Space Apps Challenge” yarışması 48 saat süren teknoloji fikirleri maratonunun ardından sona erdi. Türk Telekom Grubu sponsorluğunda ve TAG-Tek Araba Gidelim organizatörlüğüyle yapılan etkinlikte projesi küresel değerlendirmeye gitmeye hak kazanan 3 takımın temsilcileri Türk Telekom’un davetlisi olarak Silikon Vadisi‘ni ziyaret etme hakkı kazandı. Organizasyonun girişimcileri teknolojiye teşvik ettiğini belirten Türk Telekom Grubu Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun “Yoğun katılım ve ilgi için herkese teşekkür ediyoruz. Türk Telekom Grubu olarak teknolojinin her zaman öncüsü olacağız” dedi.

NASA'nın uluslararası projesi ‘Space Apps Challenge’, Türk Telekom Grubu ana sponsorluğunda ve TAG-TekArabaGidelim organizatörlüğüyle, İTÜ Maslak Kampüsü’ndeki Türk Telekom Binası Arı 4’te gerçekleştirildi. İstanbul'da ikinci kez yapılan ve bu yıl 60 ülke ve 130 şehirde aynı anda başlayan etkinlik büyük ilgi gördü. Bu yıl 120 kişilik rekor katılımla gerçekleştirilen etkinlikte birbirinden yaratıcı projeler kıyasıya mücadele etti.

Türk Telekom Grubu sponsorluğunda yapılan etkinlikte toplam 14 proje sunuldu. Teknoloji uygulamaları geliştirerek, yaşanan zorlukların aşılması, uzay teknolojilerinde ilerlemenin sağlanması ve insanlığın gelişmesi için birlikte çalışmayı teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışma kapsamında Türkiye ayağını kazanan üç takım, NASA’nın küresel etkinliğinde Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.
0 Yorum

Yorum Yap