VODAFONE DİJİTAL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ 2015 BAŞLADI

VODAFONE DİJİTAL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ 2015 BAŞLADI

Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi, 3 bini aşkın davetlinin katılımıyla bugün başladı.Vodafone’un bu yıl ilk kez düzenlediği Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi, bugün Haliç Kongre Merkezi’nde başladı. “Yarına hoş geldiniz” temasıyla düzenlenen zirve; mimariden modaya, spordan müziğe kadar birçok alanda dünyayı dijitalleştiren lider isimleri Türkiye’de ilk kez buluşturdu. “Gelecek Burada”, “Keşfedin”, “Yarını Tasarlayın” ve “Fark Yaratın” ana başlıkları altında 13 farklı oturumda 18 konuşmacıyı ağırlayan zirvede hayatın her alanında dijitalleşmenin etkileri ele alınıyor, Türkiye’den ve dünyadan dijitalleşme örnekleri veriliyor. 3 bini aşkın davetlinin katılımıyla başlayan zirve ile birey ve kurumların dijitalleşmede yeni trendlerle tanışarak geleceğin dünyasına bugünden hazırlanmaları hedefleniyor.

 

Gökhan Öğüt: “Her sektörde dijitalleşme yaşamı ve iş yapış şekillerini değiştiriyor”

 

Dünyaca ünlü sanatçı Mercan Dede’nin hazırladığı hologram şovu ile başlayan zirvenin açılış konuşmasını ise Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt yaptı. Konuşmasına Mercan Dede’ye teşekkür ederek başlayan Öğüt, “Tıpkı Mercan Dede’nin dediği gibi, nasıl tasavvuf  onun için zaman ve mekândan bağımsız ise biz de bugün sizlerle ‘zamandan ve mekândan bağımsız olarak geleceği bize bugünden yaşatan’ dijital teknolojileri konuşmak istiyoruz. Ben dijital doğanlardan biri değilim. Bu nedenle, genişbant internet erişiminin, dijitalleşmenin yaşantımızı nasıl değiştirdiğini yakından biliyor ve değerini anlıyorum. Bugün Türkiye’de hayatında daha önce hiç teknoloji kullanmamış binlerce çiftçimiz tarlasını evinde oturduğu yerden sulayabiliyor. Dijitalleşme ile artık ülkemizde binlerce kadın ekonomik hayata kolayca katılabiliyor. Artık, sağlıktan bankacılığa, tarımdan hizmete, her sektörde dijitalleşme yaşamı ve iş yapış şekillerini değiştiriyor”dedi.

 

“Geleceği bugünden yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz”

 

Dijitalleşme vizyonları doğrultusunda Kasım 2013’te Dijital Dönüşüm Hareketi’ni ilan ettiklerini belirten Öğüt,

“Misyonumuzu dünyanın en ileri genişbant teknolojileri ile Türkiye’de herkese daha iyi bir gelecek için ilham vermek olarak belirledik. Bu amaçla, özellikle hem sabit hem de mobil genişbant yatırımlarımızı artırdık. 2014 yılında 5 milyon abonemizi dijitalleşmeyle tanıştırdık, ‘Yarına Hazırım’ programımız ile tam 770 bin şirket ile dijitalleşme diyaloğunu başlattık. Vodafone Grubu da dünya çapında 450 milyon bireye ve 20 milyon işletmeye hizmet veriyor, onların dijitalleşmesi için önemli yatırımlar yapıyor. Geçen Aralık ayında Berlin’de düzenlediğimiz konferans ile Avrupa’nın dijitalleşme ihtiyaçlarını Grup CEO’muz Vittorio Colao ve Almanya Şansölyesi Angela Merkel’in katılımıyla tartışmıştık. Bundan kısa bir süre sonra Avrupa Komisyonu da aksiyon aldı ve ‘Dijitalleşen Avrupa’ için yol haritası yaratmak için harekete geçti. İşte bu çalışmalardan esinlenerek, biz de bu yıl ilk kez bu zirveyi düzenliyoruz. Bugün burada sizlerle Türkiye’de dijitalleşme diyaloğunu başlatmak istiyoruz. Vodafone olarak, geleceği bugünden yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz”dedi.

 

 
0 Yorum

Yorum Yap