N11.COM İLE TÜRKİYE GENELİNDE 30 BİNE YAKIN KOBİ E-TİCARETE ATILDI

N11.COM İLE TÜRKİYE GENELİNDE 30 BİNE YAKIN KOBİ E-TİCARETE ATILDI

Sürdürülebilir Markalar Konferansı 2015’te ‘Markalar ve Değişen İş Modelleri’ başlıklı ana oturumda yer aldı.Sürdürülebilirliği benimseyen markaların, kârlılıklarını ortak değer yaratarak artırmak için nasıl stratejiler oluşturmaları gerektiğini, inovasyonu ve yenilikçi çalışmaları nasıl kullanacaklarını tartıştıkları Sürdürülebilir Markalar Konferansı, 26-27 Mayıs tarihlerinde Park Bosphorus İstanbul Otel’de gerçekleştirildi. Sürdürülebilir ve uzun vadeli hedeflerle yola çıkan e-ticaret platformu n11.com, Sürdürülebilir Markalar konferansları serisinin İstanbul ayağına, Platin Sponsor olarak destek verdi.

 

n11.com’un pazarlama ve altyapı desteği ile yaklaşık 30 bin KOBİ e-ticaret yapıyor

 

Konferansın ikinci gününde n11.com Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Bilgen Aldan Albayrak ana konferans programında, n11.com açık pazar yeri platformu ile yeni ekonomide yeni iş modeli ile markanın doğuşu, farklılaşması, markalaşmaya giden başarı hikâyesini anlattı. n11.com’un kuruluşundan bu yana geçen 2 senelik zaman zarfında, KOBİ’lere güçlü bir e-ticaret kanalı sunarak hızlı ve istikrarlı bir büyüme gerçekleştirdiklerini söyleyen Bilgen Aldan, “n11.com olarak, sektörün gelişimine katkı sağlayacak ve tüketicinin e-ticarete dair algısını değiştirecek çalışmalar yapıyoruz.  Gerçekleştirdiğimiz hızlı başlangıcı 2015 yılında sektörün büyümesine ön ayak olacak yeni projelerle sürdürülebilir şekilde geliştirmeyi hedefliyoruz. Sektöre iki sene önce giren yeni bir oyuncu olarak bu noktaya gelmemizi güçlü altyapımıza ve yenilikçi çalışmalarımıza borçluyuz. Türkiye’de e-ticaret yeni ve özgün bir satış kanalı olarak firmaların gündemine girdi. Geleneksel satış kanallarıyla ulaşamadıkları kitleye ulaşan üreticiler, pazarlama ve bilişim altyapısı desteği ile e-ticaretin farkını yaşadılar.

Teknoloji ve inovasyondaki başarımız ile Türkiye’deki e-ticaret sektörünü şekillendirmeyi ve yerel işletmeleri destekleyerek sektörü büyütmeye devam etmeyi hedefliyoruz. Güçlü bir pazarlama ve daha gelişmiş bir altyapı ile Anadolu’da büyük hacimlerde üretilen ürünleri Türkiye'nin tüm bölgelerine genişletmek mümkün. Sürdürülebilir iş modeli olarak hayata geçmiş n11.com açık pazar modelinin Türkiye ekonomisinin temel çark ve belkemiklerinden biri olan KOBİ’lerin kalkınmasına ve dijital ekonomiye dâhil olmalarına imkân veriyor” dedi.

 

“Tüm projelerimize sürdürülebilirlik çatısının altında yer veriyoruz”

 

Sektörde var olduğu 2 sene boyunca n11.com’un elde ettiği başarının sadece ticari faaliyetlere dayanmadığını ifade eden Bilgen Aldan, “Liderlik, işinizi çok iyi yapmanın yanı sıra, topluma ve yaşadığımız dünyaya karşı sorumluluklarımızın da farkında olmayı gerektiriyor. İşimizin sürdürülebilirliğinin sadece içinde yaşadığımız toplum ve çevre sürdürülebilir olduğu takdirde mümkün olabileceğine inanıyoruz’’dedi.

 
0 Yorum

Yorum Yap