DEHŞAN ERTÜRK: “HER HİKAYE TUTULMASI GEREKEN BİR SÖZDÜR”

DEHŞAN ERTÜRK: “HER HİKAYE TUTULMASI GEREKEN BİR SÖZDÜR”

Dijital pazarlama ve pazarlama bilimi konusunda uzman konuşmacıların katılımıyla Avea’nın ana sponsorluğunda düzenlenen The Web İstanbul Konferansı İstanbul’da Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirildi.“Story of Storytelling” (Hikaye Anlatmanın Hikayesi) ana temasıyla, markaların tüketiciyle olan etkileşiminde hikayelerin önemine odaklanan konferansta, Türkiye’nin ve dünyanın pazarlama konusunda öne çıkan isimleri dijital pazarlama, sosyal medya ve yeni ekonomi odaklı konuşmalarıyla damga vurdu.

Fatoş Karahasan: “50 milyar cihaz birbiriyle konuşurken, biz kiminle konuşacağız?”

Etkinliğin sunumunu ve açılış konuşmasını yapan İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Gazeteci ve Yazar Yrd. Doç. Dr. Fatoş Karahasan, “Yeni Bir Çerçeve, Yeni Bir Dil” başlıklı konuşmasında öykülerin insan doğasıyla olan bütünlüğüne ve beş duyunun öyküyle bütünleşmesine yer verdi. “Dünya değişse de, binlerce yıldır cevap aradığımız soruları daha iyi anlamak ve gelecek nesillere aktarmak için öykülerden yardım alıyoruz” diyen Karahasan, "Bugün giyebilir teknolojilerden, 3D yazıcılardan, teknoloji ve sağlığın birlikteliğinden, insan hayatının uzamasından, birbiriyle konuşacak 50 milyar cihazdan bahsediyoruz.  Peki böyle bir dünyada kiminle konuşacağız? Teknolojik gelişmeye rağmen herkes kendi farkındalığını arıyor, kendi öyküsünü bulmaya çalışıyor. Öyküler bize ait olan şeyler ve insan doğasını daha iyi anlamanın yolu öykülerden geçiyor” şeklinde konuştu.

Türk Telekom Grubu Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk:

“Her hikaye tutulması gereken bir sözdür”

 

Karahasan’ın ardından “Doğru Hikaye, Kazanan Takım” başlıklı açılış konuşmasını yapan Türk Telekom Grubu Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk, teknik bilgi, zihinsel ve kavramsal beceri ve duygusal zekanın kurumsal hayatta aranan özellikler olduğunu, bunlardan yalnızca duygusal zekanın hikaye anlatımıyla tetiklenebileceğini belirtti. Ertürk sözlerine şöyle devam etti: “Mesajlarınızı akılda kalıcı bir şekilde aktarmak istiyorsanız duygusal zekayı harekete geçirmek zorundasınız. Doğru hikayeyle organizasyonunuzdaki bireylerin duygusal zekasına dokunabilirseniz, hikayenin parçası olabilmek için farkındalığını geliştiren; kendini daha doğru kontrol eden, motivasyonu ve empatisi yüksek, sosyal ilişkileri gelişmiş ve ortak hayale inanan bir organizasyon yaratabilirsiniz. Bireyler olarak da, nerede çalışırsanız çalışın, hikayesi olan, sizi hikayesinde kahramanlaştıran ve sözlerini tutan şirketler ve yöneticilerle olmanız önemlidir. Unutmayın ki her hikaye bir sözdür ve tutulması gerekir” dedi.
0 Yorum

Yorum Yap