MOBİLİN LİDERLERİ QUALCOMM MOBİL GENİŞBANT ZİRVESİ'NDE

MOBİLİN LİDERLERİ QUALCOMM MOBİL GENİŞBANT ZİRVESİ'NDE

Qualcomm Mobil Genişbant Zirvesi, mobil sektörün önde gelen isimlerini bir araya getirdi.Qualcomm Türkiye tarafından düzenlenen İstanbul’da düzenlenen Qualcomm Mobil Genişbant Zirvesi, mobil sektörün önde gelen isimlerini bir araya getirdi. LTE-Advanced teknolojisinin ve mobil dünyadaki en yeni gelişmelerin masaya yatırıldığı etkinlikte Qualcomm’un üst düzey yöneticilerinin yanı sıra GSM operatörleri, regülatörler ve sektör paydaşlarının temsilcileri de yer aldı. Etkinlikte mobil genişbant teknolojilerinin tüketicilerin yaşamına ve kurumların iş süreçlerine sağlayacağı katkılar vurgulanırken, mobil genişbant altyapılarının bağlantılı ev, bağlantılı araç, zenginleştirilmiş gerçeklik, nesnelerin interneti, kablosuz sağlık hizmetleri ve geleceğin dünyasını şekillendirecek birçok yeni teknolojiye yapacağı katkılar ele alındı.

MOBİLİN LİDERLERİ BİR ARAYA GELDİ

Açılış konuşmasını Qualcomm Türkiye Genel Müdürü Barış Ruacan’ın yaptığı etkinlikte, Qualcomm Doğu Avrupa İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yulia Klebanova, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkan Vekili Dr. Ömer Fatih Sayan, Turkcell Pazarlama Ürün, Servis ve İşbirliklerinden Sorumlu Grup Başkanı Yiğit Kulabaş, Ericsson Pazarlama Başkan Yardımcısı Sebastian Tolstoy, Frost and Sullivan İş Geliştirme Direktörü Fikret Akıncı ve Qualcomm Teknik Pazarlama Kıdemli Direktörü Will Brown, yaptıkları konuşmalarla mobil genişbant teknolojilerinin yeni dönemde Türkiye mobil ekosistemi, iş yaşamı, sağlık hizmetleri ve sosyal yaşam üzerindeki etkilerine değindiler.

Etkinlikte ayrıca mobil alanındaki yeni iş modelleri ve mobil genişbant teknolojilerinin son kullanıcılara getireceği avantajları konu alan “Mobil Genişbant ve İnovasyon” paneli düzenlendi. Mobiltürk Kurucu Ortağı ve Mobilsiad Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Karasu, Qualcomm Avrupa CTO’su Laurent Fournier, Vodafone Türkiye Ticari Strateji Geliştirme ve Planlama Kıdemli Müdürü Bülent Cansever, Ericsson Türkiye Genel Müdürü Ziya Erdem ve Airspan CEO’su Eric Stonestrom, panelist olarak görüşlerini dile getirdiler.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Qualcomm Türkiye Genel Müdürü Barış Ruacan, “Bugün burada masaya yatıracağımız mobil genişbant altyapısı, mobil sağlıktan nesnelerin internetine, bağlantılı evlerden zenginleştirilmiş gerçekliğe kadar son kullanıcılar ve kurumların teknoloji ile olan ilişkilerine yepyeni boyutlar katacak yenilikler için temel oluşturacak. Türkiye, genç nüfusu ve teknolojiyi benimseme hızıyla tüm dünyada öne çıkan ülkeler arasında. Dolayısıyla en iyi teknolojileri benimsememiz gerekiyor. Bir Ar-Ge ve teknoloji firması olarak mobil ekosisteme ve yerli üretime odaklanan firmalara bu anlamda destek veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 
0 Yorum

Yorum Yap