NOKIA’DAN 3 YENİ LUMIA AKILLI TELEFON

NOKIA’DAN 3 YENİ LUMIA AKILLI TELEFON

Nokia, Lumia ailesinin uygun fiyatlı Lumia 630’u, giriş seviyesinde LTE destekli Lumia 635’i ve amiral gemisi Lumia 930’u tanıttı.Nokia, Microsoft’un Build 2014 konferansında Windows Phone 8.1 işletim sistemli üç Lumia akıllı telefonunu ve Nokia’ya özel bir dizi özelliği tanıttı. Nokia, test süreci ve iş ortağı onaylarının ardından Windows Phone 8.1 işletim sisteminin kablosuz ağlar üzerinden güncelleme yöntemiyle bu yaz tüm Lumia Windows Phone 8 portföyü için geçerli olmasının planlandığını duyurdu.  Nokia Cihazlar ve Servisler Başkan Yardımcısı Stephen Elop, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bugün, Windows Phone 8.1 işletim sistemli üç çarpıcı cihaz aracılığıyla kullanıcılara Lumia’nın ve Microsoft’un en iyi taraflarını tanıtıyoruz. Microsoft’un yeni geliştirmelerine ek olarak, Nokia, kullanıcılara mükemmel bir görüntüleme deneyimi, harika bir tasarım ve daha iyi iş telefonları sunuyor. Kullanıcıların mevcut Lumia cihazlarına da muhteşem Windows Phone 8.1 güncellemelerini getirmekten de çok mutluyuz.”

 

Yeni Lumia akıllı telefonları, Microsoft ile Lumia’nın en iyi yönlerini bir araya getiriyor. Nokia Lumia 930, Windows Phone 8.1’i en iyi ifade eden amiral gemisi ve şu özellikleri taşıyor:

-      ZEISS lensler barındıran 20 megapiksel PureView kamera ile geliştirilmiş Rich Recording teknolojisi, Living Images yeniliğiyle birlikte kusursuz bir video ve görüntüleme deneyimi yaşatıyor.

-      Şık metal ve canlı polikarbonat ile birleşen çarpıcı tasarım; 5 inç bir ClearBlack ekran ile parlak günışığında bile Vyclone, Netflix ve Xbox* videolarını eşsiz netlikte izlemeyi sağlıyor.

-      Güçlü bir 2.2GHz Snapdragon dört-çekirdek işlemci, uygulamalar, oyunlar, internetin yanı sıra OneDrive ve Microsoft Office gibi entegre Microsoft servisleri vb. içerikleri daha etkin kullanmayı sağlıyor.

Nokia Lumia 930, 2014’ün 3. Çeyreğinde, Uygun fiyatlı Nokia Lumia 630, 2014’ün 2. Çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

 
0 Yorum

Yorum Yap