ULAŞTIRMA BAKANI YENİDEN BİNALİ YILDIRIM

ULAŞTIRMA BAKANI YENİDEN BİNALİ YILDIRIM

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı yeniden Binali Yıldırım oldu.Yeniden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olan Binali Yıldırım, törenle  görevi Feridun Bilgin'den devraldı. Yıldırım, "Siyaset uzun soluklu bir iş, bu yolculukta bazen mola verilmesi gerekiyor, o molayı biz de verdik ve tekrar buradayız" dedi.

Bakanlığa gelişinde torunları tarafından karşılanan Yıldırım da bayrak değişiminde bayrağı tekrar devraldığını belirterek, siyasetin uzun soluklu bir iş olduğunu, bu yolculukta bazen mola verilmesi gerektiğini, o molayı da kendisinin de vererek, tekrar burada olduğunu söyledi.

Yaklaşık 11 yıl şantiyelerde ter döktükten sonra 1 Kasım öncesinde meydanlarda da ter dökerek bugünlere geldiklerini anlatan Yıldırım, AK Parti'nin bir neferi ve milletin hizmetkarı olarak ilk günden bugüne kadar ülkenin, milletin, insanın yüzünü güldürecek her türlü çalışmayı yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Yıldırım, ulaştırma ve iletişim alanında Türkiye'ye çağ atlatan birçok projeye imza atan AK Parti hükümetlerinin bugünlere, millete hizmetlerinin sayesinde geldiğini, milletin duyduğu güven sayesinde yoluna devam ettiğini bildirdi.

Binali Yıldırım, kendisine güven duyarak bu görevi, şahsına tevdi eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na teşekkür etti.
0 Yorum

Yorum Yap