HANNOVER FAİRS TURKEY GENEL MÜDÜRÜ KÜHNEL: “CEBIT BİLİŞİM EURASİA E-DÖNÜŞÜME REHBERLİK EDİYOR”

HANNOVER FAİRS TURKEY GENEL MÜDÜRÜ KÜHNEL: “CEBIT BİLİŞİM EURASİA E-DÖNÜŞÜME REHBERLİK EDİYOR”

CeBIT Bilişim Eurasia’nın süreçle uyumlu olarak hem dönüştüğünü hem de dönüştürdüğünü dile getiren Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Alexander Kühnel , “CeBIT’in eğitimden sağlığa, uydu iletişiminden bankacılığa odaklandığı özel konularla, birçok sektördeki e-dönüşüme rehberlik ediyor” dedi.Dijital dönüşümün etkilerini her alanda görmenin mümkün olduğunu söyleyen Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Alexander Kühnel , “ İlk olarak finans, bankacılık ve medya sektörlerini etkisi altına alan dijitalleşme süreci, şimdi de sağlık, eğitim, uydu iletişimi gibi sektörlerin dönüşümüne öncülük ediyor. Bu sektörler, stratejilerini dijitalleşmenin sağlayacağı düşük maliyetli ve verimli hizmet sunma avantajı üzerine kurarken, bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü bu ihtiyaca dönük olarak geliştirdiği ürün ve hizmetlerle sürece etkin cevaplar üretmeye çalışıyor” diye konuştu.

“YATIRIMLAR ARTACAK”

Bu durumun Türkiye'deki bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün de hızla büyümesine etki ettiğini dile getiren Kühnel, toplam ihracatın yarısından fazlasının yazılımdan geldiğini ve 2015 sonunda bu rakamların daha da artacağı öngörüldüğünü söyledi. Diğer yandan, Türkiye’nin, devlet tarafından desteklenen yatırım dostu bir çevre olması sebebiyle bilişim ve iletişim teknolojileri sektörü açısından bölgesel bir merkez olma potansiyelinin oldukça yüksek olduğuna değinen Kühnel, “ İnovasyon ve Ar-Ge konularının iş dünyası açısından artan önemi ile birlikte, Türkiye’deki yazılım, donanım, BT ve iletişim hizmetlerine yapılan yatırımların önümüzdeki yıllarda da artması bekleniyor” şeklinde konuştu.  

Kühnel, sözlerine şöyle devam etti:

“2016’DA YENİLİĞİN ETKİLERİ HİSSSEDİLECEK”

“CeBIT Bilişim Eurasia, bu süreçle uyumlu olarak hem dönüşüyor hem de dönüştürüyor diyebiliriz. Dönüşüyor; çünkü hem iş dünyası hem de kamuda yaşanan dijital dönüşümü doğru okuyarak, bu sürece cevap veren inovasyonlara ev sahipliği yapan yüzde yüz iş dünyasına dönük bir dijital dönüşüm platformu olma yönünde bir konsept yeniliğine gitti ve "Gelecek Bilişimle Gelecek" mottosu etrafında bu yapıyı her yıl daha fazla güçlendirme yönünde adımlar atıyor. Aynı zamanda dönüştürüyor, çünkü eğitimden sağlığa, uydu iletişiminden bankacılığa odaklandığı özel konularla, birçok sektördeki e-dönüşüme rehberlik ediyor.

CeBIT sektördeki bu değişimi gözardı edemezdi.  Sektörün lider fuarı olarak,  pazarın eğilimlerine ve taleplerine kulak vererek sunduğu hizmeti geliştirmek,  buna uygun olarak konseptini yenilemek,  CEBIT in katılımcı ve ziyaretçilerine karşı duyduğu sorumluluğun ve sektör bileşenleri ile kurduğu güçlü iletişimin bir sonucudur.  Biz bu sorumlulukla hareket ettik ve 2014 yılı itibariyle CeBIT Hannover'e paralel şekilde yüzde 100 B2B konseptine geçiş yaptık. Böylelikle, Türkiye'nin dijital dönüşüm sürecine katkı sunmayı amaçladık. Katılımcılardan, destekleyen kurumlardan, ziyaretçilerden gelen olumlu geribildirimler ise doğru bir karar verdiğimizi kanıtlamış oldu. 2016 yılında bu yeniliğin etkileri çok daha güçlü bir şekilde hissedilecek. Hem sergilenen ürünler hem de konferanslar aracılığı ile yeni-nesil teknolojiler CeBIT Bilişim Eurasia çatısı altında somutlanacak.”
0 Yorum

Yorum Yap