“MOBİL REKLAMCILIK HIZLA BÜYÜYOR”

“MOBİL REKLAMCILIK HIZLA BÜYÜYOR”

Mobilitenin şu anda en çok değerlendirilmesi gereken bir konu olduğunu söyleyen Twitter Küresel Kamu Politikalar Başkan Yardımcısı Colin Crowell, “Mobil reklamcılık hızla büyüyor. Tüketiciye ulaşmanın en hızlı yolu. Kullanıcıların yüzde 88’i mobil reklamcılığa maruz kalıyor” dedi.TWİTTER KÜRESEL KAMU POLİTİKALAR BAŞKAN YARDIMCISI COLIN CROWELL:

“MOBİL REKLAMCILIK HIZLA BÜYÜYOR”

Mobilitenin şu anda en çok değerlendirilmesi gereken bir konu olduğunu söyleyen Twitter Küresel Kamu Politikalar Başkan Yardımcısı Colin Crowell, “Mobil reklamcılık hızla büyüyor. Tüketiciye ulaşmanın en hızlı yolu. Kullanıcıların yüzde 88’i mobil reklamcılığa maruz kalıyor” dedi.

MÜSİAD’ın bu yıl ilk kez hayata geçirdiği VİZYONER’15 Sektörler Zirvesi’nde konuşan Crowell, yeni nesil ortamların iş geliştiricilere, yatırımcılara ve pazarlamacılara çok önemli bir kaynak olabileceğini anlattı. Twitter’ın bir olanaklar platformu olduğuna dikkat çeken Crowell, Twitter dünyasından örnekler verdi.

“GÜNDE 110 DEFA TELEFON KONTROL EDİLİYOR”

Mobilitenin şu anda en çok değerlendirilen ve değerlendirilmesi gereken konu olduğuna dikkat çeken Crowell, mobil reklamcılığın hızla büyüdüğüne dikkat çekti. Crowell, “Tüketiciye ulaşmanın en hızlı yolu. Kullanıcıların yüzde 88’i mobil reklamcılığa maruz kalıyor. İnsanlar telefonunu ortalama günde 110 defa kontrol ediyor. Bunlar çok önemli veriler” diye konuştu.  Twitteri şu anda 320 milyon kişinin kullandığını bildiren Crowell, bu rakamın yüzde77’sinin Amerika dışında yaşadığını kaydetti. Crowell, sözlerine şöyle devam etti:

“Her gün çeşitli konular hakkında milyonlarca twit atılıyor ve olaylar hakkında anında yorum yapılıyor. Bu şu anlama geliyor, insanların eğilimlerini, düşüncelerini, beklentilerini, nerede olduklarını, nasıl olduklarını ve daha birçok şeyi kolaylıkla öğrenebilir, bir harita çıkarabilir ve çeşitli analizler gerçekleştirebilirsiniz. Twitter bu fırsatları kolaylıkla sağlayan bir altyapıya ve entegrasyon mekanizmasına sahip. Örneğin devasa boyutlara ulaşılabilecek bir Ebola salgını Twitter sayesinde önlendi. Sağlık Örgütü Twitter’dan aldığı bilgilerle salgının haritasını çıkardı ve hastalığın kaynaklarının yerini belirledi. Bundan sonra diğer araştırmalarda kullanıldı. Ölümcül bir kriz zamanında ve hızla kontrol altına alındı.” 
0 Yorum

Yorum Yap