PROLİNE ŞEHİR GÜVENLİĞİ İÇİN GELİŞTİRDİĞİ YERLİ YAZILIMINI TANITTI

PROLİNE ŞEHİR GÜVENLİĞİ İÇİN GELİŞTİRDİĞİ YERLİ YAZILIMINI TANITTI

Tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve mevcut sistemlerle entegre olabilme kabiliyetine sahip yerli yazılım ile şehirler, “Güvenli ve Akıllı Şehirler” kriterlerine uygun güvenlik seviyesine yükselirken tek bir noktadan merkezi yönetim de sağlanıyor.Kendi geliştirdiği sistemler ile dünyanın önde gelen şehirlerini, “Güvenli ve Akıllı Şehirler” kriterlerine uygun güvenlik seviyesine taşıma hedefiyle hareket eden Proline, “Güvenli ve Akıllı Şehirler” kavramının temel bileşeni “Akıllı Güvenlik” alanında taşları yerinden oynatacak “Akıllı Güvenlik Yönetim Sistemi” (iSIM – Intelligent Security Information Management) yazılımının lansmanını Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı’nda gerçekleştirdi.

 Proline İcra Kurulu Başkanı Mehmet Doğanyiğit ve Proline Ar-Ge Direktörü Banu Altay’ın katılımı düzenlenen basın toplantısında iSIM yazılımının özellikleri ve geleceğin şehirlerini nasıl şekillendireceği kamuoyu ile ilk kez paylaşıldı.

 Konuyla ilgili konuşan Proline İcra Kurulu Başkanı Mehmet Doğanyiğit, İstanbul’daki Ar-Ge merkezinde geliştirdikleri ürün ve çözümleri; Türkiye’ye, Katar ofisi üzerinden Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya, Pakistan ofisi üzerinden de Asya pazarına sunan Türk Teknoloji Şirketi Proline olarak önümüzdeki dönemde “Güvenli ve Akıllı Şehirler” konseptini bölgedeki farklı ülkelerde hayata geçirmeyi planladıklarını ifade etti. “iSIM” yazılımı ile bölgesel güç olma yolundaki hedeflerine yönelik dev bir adımın daha atıldığını sözlerine ekleyen Doğanyiğit, “Tüm dünya için her geçen gün daha fazla önem kazanan ‘Güvenli ve Akıllı Şehirler’ yapılarının tek bir merkezden etkin ve verimli yönetimi için bir ilki gerçekleştirmenin heyecanını ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

Proline Ar-Ge Direktörü Banu Altay ise, “Teknoloji ve bilişim, küreselleşme kavramının yapı taşlarıdır. Bu unsurların, birbirlerinden bağımsız olarak değerlendirilebilmesi söz konusu değildir. Proline Ar-Ge mühendislerinin 2013 yılından itibaren geliştirdiği iSIM (Intelligent Security Information Management) yazılımı, Proline’ın kent güvenlik yönetim sistemleri projelerindeki deneyimi ve alan uzmanlığının katkılarıyla oldukça gelişmiş ve yenilikçi bir ürün olarak ortaya çıkmıştır. iSIM; stratejik bilgilerin üretilmesi, saklanması ve iletilmesi süreçlerinde yer almakta, bu bilgilerin birbirleri ile ilişkisini kurarak çok kısa zamanda aksiyon alınabilmesine olanak vermektedir” şeklinde konuştu.

Altay, Fiziksel Güvenlik Yönetim Sistemi pazarının 2019 yılına kadar özellikle EMEA bölgesinde yaklaşık yüzde 16,9 büyüme kapasitesine sahip olacağı öngörüsü ile hareket ettiklerini de belirterek, “Türk mühendisleri tarafından yüzde 100 yerli üretimle geliştirilmiş iSIM’i Katar ve Pakistan ofislerimiz üzerinden Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Asya pazarlarına, Proline’ın ’Güvenli ve Akıllı Şehirler’ çözümlerinin merkezinde sunmayı ve böylece ülke ekonomisine büyük bir değer katmayı hedefliyoruz” dedi.
0 Yorum

Yorum Yap