VODAFONE "EN GENİŞ 4,5G KAPSAMA" TAAHHÜDÜNÜ YERİNE GETİRDİ

VODAFONE

Vodafone Türkiye'nin "4bucakG" olarak isimlendirdiği 4,5G hizmet stratejisindeki "Türkiye'de en geniş 4,5G kapsamasına sahip operatör" olma taahhüdünü İstanbul genelinde de yerine getirdiği bildirildi.



Vodafone Türkiye'den yapılan açıklamaya göre şirket, 1 Nisan'daki 4,5G lansmanından sonra yaptığı yatırımlarla sadece Türkiye'de değil, İstanbul il genelinde de "en yüksek 4,5G kapsamasına sahip operatör" unvanına sahip oldu.

Uluslararası bağımsız bir araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre Vodafone, Türkiye'de ve İstanbul'daki en yüksek 4,5G kapsama alanına sahip operatör oldu. 4G ve üstü teknolojilerdeki global uzmanlığını Türkiye'ye de taşımaya devam eden şirket, ayrıca 800 ve 900 MHz frekanslarında Türkiye'deki en fazla fiziksel çekim noktasına da sahip bulunan operatör konumunda bulunuyor.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, 4,5G teknolojisiyle Türkiye'nin 81 ilinde en ücra köşeye kadar en iyi hizmeti vermeyi ve herkesi 4,5G teknolojisiyle buluşturmayı hedeflediklerini bildirdi. Türkiye'nin uçtan uca dijital kalkınması için ilan ettikleri Dijital Dönüşüm Hareketi doğrultusunda abonelerini dijital dünyanın olanaklarından en üst düzeyde faydalandırmayı hedeflediklerini aktaran Buruk, bu doğrultuda 4G ve üstü teknolojilerdeki global deneyimlerini Türkiye'ye de taşıdıklarını ve 7 bin çekim noktasıyla Türkiye'nin 81 iline 4,5G hizmeti sunmaya devam ettiklerini dile getirdi.




0 Yorum

Yorum Yap