VODAFONE TÜRKİYE 4G HIZINI LİZBON’DA TEST ETTİ

VODAFONE TÜRKİYE 4G HIZINI LİZBON’DA TEST ETTİ

4G çalışmalarına hız veren Vodafone şebekesinde Türkiye, Vodafone ülkeleri içinde 4G lansmanı yapılmadan 4G uluslararası dolaşım hizmetini başlatan ilk ülke oldu.Vodafone Türkiye, geleceğin mobil teknolojisi olarak nitelendirilen 4G için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Şirket,  kısa süre önce duyurduğu beş ülkeyi kapsayan 4G uluslararası dolaşım hizmetini Portekiz’in başkenti Lizbon’da tanıttı. Vodafone Türkiye’nin SIM kartları ile LTE teknolojisinin sunduğu mobil internetin en yüksek hız seviyelerine ulaşıldı. Bu hizmet ile Türkiye, Vodafone ülkeleri içinde 4G lansmanı yapılmadan 4G uluslararası dolaşım hizmetini başlatan ilk ülke oldu. Dijital Dönüşüm Hareketi doğrultusunda teknoloji yatırımlarını artıran Vodafone Türkiye, 4G konusunda çalışmalarına da hız verirken, şu an şebekesinde aktif olarak kullanılan SIM kartları kullanılarak Lizbon kentinde yapılan denemelerde Long Term Evaluation (LTE) teknolojisinin sunduğu mobil internetin en yüksek hız seviyelerine ulaşıldı. Vodafone Türkiye’nin 4G uluslararası dolaşımı Portekiz’in yanısıra İtalya, Romanya, Yunanistan ve İspanya’da tüketicilerin kullanımına açılırken şirket müşterileri Türkiye’deki tarifeleri üzerinden ücretlendiriliyor.

Vodafone’un 4G uluslarası dolaşım hizmeti sağlamasını Türkiye’deki bireysel ve kurumsal müşterilerin gelecek teknolojilerle tanışması açısından önemsediklerini kaydeden Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt  toplantıda şöyle konuştu:

“Hayatımıza geçmişte yeni bir boyut kazandıran mobil iletişim teknolojisi, bugün ve gelecekte genişbant ile yeni bir pencere açıyor. Başka bir deyişle yeni nesil teknolojilerle buluşturuyor. 30 yıla yakın tecrübesiyle 2G ve 3G’de olduğu gibi 4G teknolojisinin hayata geçmesinde önemli bir rol üstelenen Vodafone Grubu 4G dolaşım konusunda da önemli adımlar atıyor.  Vodafone Türkiye olarak Türkiye’nin uçtan uca dijital kalkınmasını sağlamak için yatırımlarımıza hız vererek Dijital Dönüşüm Hareketi’ni ilan ettik. Bu kapsamda önümüzdeki iki yılda 2 milyar TL’nin üzerinde yatırım planımızın olduğunu duyurduk. Bu plan çerçevesinde ‘Dijital bağlantılı Türkiye İçin Teknoloji Yatırımları’, ‘Toplumsal Gelişim İçin Sosyal Yatırımlar’ ve ‘Mükemmel Müşteri Deneyimi İçin Hizmet Yatırımları’ adlı üç eksende hareket ediyoruz.  ‘Dijital bağlantılı Türkiye İçin Teknoloji Yatırımları’mızın da “dijital bir ağ” ile birlikte “dijitalleşen tüketiciler” ve “dijitalleşen şirketler” ile mümkün olabileceğini öngörüyoruz. Bugün burada sizlerle birlikte deneyimlediğimiz 4G uluslararası dolaşım hizmetimiz bu hedefin tüm bileşenlerine hizmet eder nitelikte.”
0 Yorum

Yorum Yap